Вирощування гейхер

ГЕЙХЕРУ В САДУ. Чим вона приваблива?


У чому цінність гейхери:

  • декоративна весь сезон до самої зими;
  • відмінна контейнерна рослина;
  • гейхера – яскравий акцент у саду серед зелених рослин;
  • тіньолюбна рослина;
  • використовується в бордюрах та на передніх планах;
  • компактна, невибаглива та морозостійка;
  • величезна різноманітність сортів;
  • легко розмножується та не хворіє;
  • добре поєднується з іншими садовими рослинами.

ГЕЙХЕРИ: ДОГЛЯД, ВИРОЩУВАННЯ І РОЗМНОЖЕННЯ

У нашому розпліднику декоративних рослин ми вирощуємо понад 100г сортів гейхер і, хоча рослина ця дуже невибаглива, хотіли б дати короткі рекомендації щодо догляду, вирощування та розмноження, засновані на власному досвіді.

Грунт:

Ця багаторічна рослина невимоглива, але віддає перевагу легким грунтам без застою води, на сирих ділянках м’ясисті кореневища можуть загнити. Для забезпечення водо- та повітропроникності ґрунту до нього рекомендується додавати великий річковий пісок або дрібний гравій, особливо навколо розетки листя. Оптимальний нейтральний або слаболужний ґрунт. У кислий ґрунт додають золу або доломітове борошно.

Освітлення:

Напівтінь або сонце у першій половині дня і тінь у другій. У світлих сортів на сонці вигоряє листя, а в повній тіні вони не такі декоративні (забарвлення менш яскраве і кущ менш компактний). А ось темні сорти стійкіші до сонця і водночас краще виглядають у тіні.

Добрива:

У природі гейхери ростуть на грунтах з низьким вмістом поживних елементів, тому підгодовувати їх слід лише зрідка розчином повного мінерального добрива, але в концентрації вдвічі меншою, ніж для інших декоративних рослин. Можна обмежитися одним підживленням на рік на початку зростання навесні.

Зимівля:

При підготовці до зими основу розетки необхідно замульчувати, підгорнути. Світлолисті сорти та молоді рослини перед зимівлею добре прикрити листям або агроволокном. Якщо навесні сухо і ясно, можливо так зване ‘фізіологічне висушування’, коли коріння ще не працює в мерзлому ґрунті, а листя починає випаровувати вологу (листя у гейхери взимку зберігаються). У такому разі необхідно притіняти рослини від сонця та поливати теплою водою. Старе листя можна видалити лише після відростання молодих.

Розмноження:

Розмноження гейхери здійснюється розподілом і живцюванням у затіненому парничку. Кожні три-чотири роки навесні або на початку осені стару рослину рекомендують поділити, оскільки розетки випирають із землі, втрачають декоративність та погано зимують.

Хвороби та шкідники:

Гейхера мало уражається шкідниками та хворобами. Листя може пошкоджувати гусениці, а коріння – личинки хруща. При надмірній вологості можуть з’являтися плями іржі на листі. Таке листя треба видалити, а рослину обприскати фунгіцидом. Застій води, надлишок органіки та кислий ґрунт можуть спровокувати кореневу гниль. Виявивши ознаки в’янення, потрібно обрізати розетку до здорової тканини, залишити мінімум листя і вкоренити отриманий черешок.

All search results